עיצוב חדר לילד בבית ספר

כפי שאומר הפתגם ההורי הידוע, ״הימים ארוכים אך השנים קצרות״, זוהי עצה שימושית שיש לקחת בחשבון כשמדובר בשינויים המתרחשים כל הזמן בחיים ובסגנון של ילדינו. השנים עוברות, ולפני שאתם מספיקים להבין מה קורה אתם מוצאים את עצמכם עושים התאמות בחדר התינוק כדי להפוך אותו לחדר המתאים לפעוט שהוא פתאום הפך להיות. ואז מהר מאוד תמצאו את עצמכם משנים את החדר שוב עבור הפעוט הקטן שפתאום עולה לכיתה א׳.

כשמדובר בעיצוב חדר עבור ילדים גדולים יותר, מדובר בילדים בגיל יסודי, ילדים שהם תלמידים בבית ספר לפני תחילתו של גיל ההתבגרות.  

1. המוסיף גורע

זה הזמן להיפרד מחדר השינה המעוצב תחת נושא כלשהו ולנקוט בגישה של ״המוסיף גורע״. לא משנה מה היא ההעדפה העיצובית שלכם בנושא עיצוב פנים, בין אם זה סגנון סקנדינבי, בוהו או מודרני, הרעיון הוא להשקיע ברהיטים שיאריכו ימים. כך תיצרו בסיס מאופק וסולידי לעבוד איתו, תוכלו להוסיף אביזרים כמו מצעים, פופים, בובות רכות ותמונות כדי להכניס צבע ואופי לחלל.

2. אזור אישי

כבר בפעם הראשונה בה אתם מבצעים שינויים בחדר התינוק והתאמתו לפעוט שהפך להיות, מומלץ ליצור פינת קריאה נעימה עבורו. ככל שהם מתבגרים ומפתחים עניין בקריאה, הפינה הופכת להיות לשימושית יותר ויותר. ברגע שהילד הופך לתלמיד בית ספר, ניתן בקלות להפוך את הפינה הזו לפינת למידה, אזור שמעודד את הילד ללמוד ולחלום בגדול, לחשוב ולדמיין. כל שעליכם לעשות הו להוסיף לפינה שולחן וכסא, הזיזו מדפים נמוכים לגובה מעל השולחן ושמרו על עיצוב נקי ופשוט.

 

3. תחושת הרפתקנות

כל ילד בוגר זקוק בחדרו לתחושת הרפתקנות כדי לעודד ולתמוך בתהליך הלמידה.

בין אם מדובר בפוסטר ענק של מפת העולם, או כוכבי לכת מנצנצים בצורת מדבקות או מנורת לילה. התוצאה בסופו של דבר תהיה זהה, הילד יקבל השראה ללמידה של דברים חדשים, מאחר ואתם מכניסים את פלאי העולם היישר לחדרו האישי. תוכלו לתרום לחווית הלמידה על ידי הוספה של פריטים ואביזרים מעודדי סקרנות ולמידה כמו שטיחים בהדפס יבשות העולם, כריות בעיצוב חלל, פסלונים ואקססוריז נוספים במגוון נושאים.

4. אחסון מתחת למיטה

יש משהו טוב יותר מלהגיע לכל הצעצועים והאוצרות האהובים שלנו הישר מתחת למיטה? צרו שטח אחסון מתחת למיטת הילד, לא רק שזאת דרך מהנה ופשוטה עבור הילד ללמוד להוציא את הצעצועים ולהחזיר אותם למקום באופן עצמאי, זהו פתרון אחסון אידיאלי עבורכם. תוכלו לרכוש ארגזי פלסטיק בגבהים וגדלים שונים, מומלץ לבחור בארגזים על גלגלים על מנת לאפשר לילד הוצאה והכנסה שלהם בקלות. במידה ורכשתם מיטה עם ארגז מצעים מובנה, תוכלו להשתמש בחלק ממנו או בכולו על מנת לאחסן את כל הצעצועים הקטנים, את המצעים אחסנו במדף גבוה בארון הבגדים (גם ככה לילדכם אין צורך להגיע אליו בעצמו).

5. היו נועזים

למרות שילדכם באופן רשמי עבר להיו ילד גדול, עדיין חשוב להוסיף אלמנטים צבעוניים בחדר. טקסטורות וצורות שיבדילו את חדר ילדכם מחדר הקבלה של קופת החולים שלכם. שטיחון, כריות, סלי אחסון מעוצבים, אלו הם פתרונות עיצוביים זולים, פשוטים ואינם מחייבים בשום צורה לסגנון עיצובי קבוע. במידה ואתם לא אוהבים צבעים בוהקים ועזים השתמשו בהדפסים שונים, שילוב של צבעים רגועים וסולידיים על רקע בהיר.

6. הפכו את זה לאישי

אל תשכחו להתחשב בהעדפות האישיות של ילדכם, פשוט תשאלו אותו ואפשרו לו להיות מעורב בחלק מההחלטות. חשוב שבחדר תהיה טביעת האצבע האישית של ילדכם, כך שהתחביבים ותחומי העניין שלו יוצגו בחדר. אחרי הכל זה החדר שלו וחשוב מאוד שהחדר יעניק לו תחושה ביתית ונעימה.

תוכלו לבחור יחד איתו את הצעצועים האהובים עליו ולהציג אותם על מדף דקורטיבי, רעיון נוסף הוא לתלות על וו תלייה את השמלה האהובה על בתכם, הרעיון הוא שהשמלה התלויה תוסיף קצת עניין וצבע על הקיר, בנוסף זה מאוד נחמד לצפות כיצד השמלות התלויות מתחלפות ומשתנות יחד עם ההתבגרות והשינויים המתרחשים בחיי בתכם.

רוצה להתייעץ עם מעצבת פנים?