עיצוב חדר לתאומים

כשמדובר בתאומים או שני ילדים בחדר האפשרויות הן די מוגבלות. מאחר והחדרים בארץ הם יחסית קטנים וצריכים לענות על הצרכים של 2 הילדים. במידה והילדים באותו הגיל המשימה הופכת לפשוטה יותר, אך ככל שהפרש הגילאים גדול יותר כך הצרכים שונים יותר ואז המשימה הופכת למורכבת ומאתגרת יותר.

עיצוב החדר לתינוקות תאומים

אומנם יש 2 תינוקות אבל זה לא בהכרח אומר שהכל צריך להיות כפול 2.

הדבר העיקרי שתצטרכו הוא שתי מיטות תינוק. לרוב תוכלו לשים את המיטות צמוד האחת לשנייה או להפריד בינהן בעזרת שידת ההחתלה. אין צורך ביותר משידת החתלה אחת מכיוון שבכל מקרה תחתלו כל ילד בתורו. אך מצד שני תצטרכו מקום אחסון נוסף מאחר ויהיו לכם פי 2 בגדים, טיטולים ואביזרים נוספים.

שמרו בשידה מספר בגדים להחלפה עבור התינוקות, במידה ומדובר בתינוקות ממינים שונים הפרידו בין המגירות לצורך נוחות. אחסנו בשידה קרמים, טיטולים, מוצצים ודברים נוספים שתצטרכו בזמן ההחלפה. את יתרת הדברים והבגדים אחסנו בארון הבגדים.

תוכלו לצבוע את הקיר הצמוד ללול בצבע ״המגדרי״ המתאים, לתלות אותיות שמיות או תמונות דקורטיביות. מומלץ להימנע מתלייה ישירה מעל הלול מחשש לנפילה ופגיעה בתינוק.

עיצוב חדר לפעוטות תאומים

גם בגיל בוגר יותר הילדים יצטרכו את המיטות הנפרדות שלהם. אך מקום חשוב בחייהם תופסת דווקא פינת המשחקים שלהם. תוכלו ללמד את הילדים לחלוק במשחקים על ידי יצירת פינת משחקים משותפת. מצד שני במידה ומדובר בתאומים משני מינים שונים כנראה שהעניין שלהם בצעצועים יהיה שונה לחלוטין. ניתן ליצור אחסון נפרד עבור המשחקים של הבת ואחסון נפרד עבור צעצועי הבן באותה הפינה. כך תעודדו אותם לשחק יחד ותצליחו להתמודד עם בעיית המקום. בנוסף מומלץ ליצור שטח אחסון מתחת למיטות הילדים. בתוך ארגזי פלסטיק על גלגלים או בתוך ארון המצעים. ככל שתנגישו להם את אחסון הצעצועים שלהם, כך תעודדו אותם לשמור על סדר וארגון באופן עצמאי.

עיתוב חדר לתאומים בבית ספר

מלבד ההכרח בשני מיטות עבור הילדים, בשלב זה חשוב מאוד ליצור עבורם פינת למידה. הפינה בה הם יעשו את מטלות בית הספר שלהם ופעילויות ויצירות שונות שיעזרו להם לפתח מיומנויות שונות. כשמדובר בשני ילדים בחדר קטן מומלץ לרכוש שולחן אחד ארוך של 1.60 מטר ולהוסיף לו 2 כסאות, לצד כל אחד להוסיף מדפים או כונניות לצורך אחסון הדברים האישיים שלהם, במידה ואין מקום בחדר תוכלו לרכוש מיטת קומותיים וכך לאפשר מקום לשולחן מספיק גדול עבור 2 ילדים. אפשרות נוספת היא ליצור פינת למידה מתחת לשולחן עבור כל ילד ובכך ליצור עבורו חלקה נפרדת לחלוטין בכל צד של החדר. כך תחסכו במקום ותצרו לכל ילד את השטח הפרטי שלו.

רוצה להתייעץ עם מעצבת פנים?